Please Scroll Down to See Forums Below
How to install the app on iOS

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.

Note: This feature may not be available in some browsers.

napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
UGL OZ
UGFREAK
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsUGL OZUGFREAK

Q&A with needtogetaas. Lets do it.

Status
Not open for further replies.
Will AMP02 ever be available in Canada, looks like this is a good supp and would love to try something different then my NO-Explode?

BobbyBIGGS
 
What are the ingredients and measurements in these protein bars I keep hearing about, yeah basically the recipe? I want to make my own at home without having to pay anyone.
 
IF i am running a test/EQ cycle, is it advisable to run the test two weeks longer then the EQ. I am going to have enough eq to run for 15 weeks. Just wondering if i should run the test ethanate two weeks longer them the EQ?

BobbyBIGGS
 
What are the ingredients and measurements in these protein bars I keep hearing about, yeah basically the recipe? I want to make my own at home without having to pay anyone.

Here is the good part. Even if I told you exactly what was in them and how to make them all on your own. It would cost you more to go and buy all the ingredents and take more of your time. I know this for a fact because I have made them a 100 times and I know exactly what it cost to make a batch if you went to the store and bought all the ingredents your self.

Basically here is the brake down.
1 pack of better bars 12 bars cost 15 or 13 if you bought 10. pb and honey 5-6 bucks= 20 if you bought 1 pack or 18 if you got ten.

Go to store and buy all ingredents yourself. with out even adding in the gas money and time it cost you. Let alone the time it takes to measure everything out.

cost if you wanted to make yourself just one batch 32.00 give or take.

cost if you wanted to make yourself 10 batches 28.00 give or take a buck. Let alone the 4 hours it would take you.


So whats the point? I get all the ingredents in super bulk hand picked from farms,and the best sources of protein and products. Not only are you getting the bars cheaper from me but you are getting better quality ingredents and saving yourself hours of time.
 
whats your favorite mass building cycle?
whats your favorite cutting cycle ?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom