Please Scroll Down to See Forums Below
napsgear
genezapharmateuticals
domestic-supply
puritysourcelabs
UGL OZ
UGFREAK
napsgeargenezapharmateuticals domestic-supplypuritysourcelabsUGL OZUGFREAK

Wanna Get BIGGER? Check This Out!

Go price out other bulk shakes ( that are mostly loaded with crap) and you will see the Weight Gainers at Bodybuilding.com - Lowest Prices & Top Brands! <---- Here is a huge list of weight gainers and the avg price is 45+10 for shipping=55.00 for 12 servings some maybe 16 servings. Guess what all of them have in common???

Go to the ingredents list and tell me what is listed first on every single one of them? Maltodextrin

Go ahead go look if you dont trust me lmao!! Every single one of them Maltodextrin is ether first or second (only to protein) on every single one of them. N2-Bulk is not a shake loaded with simple cheap carbs like all the rest. Yet its still priced at 69 about 15.00 more than the avg price of a worthless bulk shake on the market!!!


If you want it to last longer you can Use Half a serving which makes it 27 servings per bag just about a month. Even at half serving it still looks like this

Total calories 215
Protein 20.5g
fats 8.5 grams all flax oil and other EFA's
Carbs 17.5 grams of 100% complex low glicemic

Everyone knows I have always made products for people who know the difference between CHEAP!! and a real value!!!! What the hell good is a weight gainer shake that makes you gain the kind of weight you dont want??????


I make and design THE BEST!!! The products that work, do what they clam to do and I will not stoop to making cheap shit. Not now not ever!!
 
Go price out other bulk shakes ( that are mostly loaded with Here is a huge list of weight gainers and the avg price is 45+10 for shipping=55.00 for 12 servings some maybe 16 servings. Guess what all of them have in common???

Go to the ingredents list and tell me what is listed first on every single one of them? Maltodextrin

Go ahead go look if you dont trust me lmao!! Every single one of them Maltodextrin is ether first or second (only to protein) on every single one of them. N2-Bulk is not a shake loaded with simple cheap carbs like all the rest. Yet its still priced at 69 about 15.00 more than the avg price of a worthless bulk shake on the market!!!


If you want it to last longer you can Use Half a serving which makes it 27 servings per bag just about a month. Even at half serving it still looks like this

Total calories 215
Protein 20.5g
fats 8.5 grams all flax oil and other EFA's
Carbs 17.5 grams of 100% complex low glicemic

Everyone knows I have always made products for people who know the difference between CHEAP!! and a real value!!!! What the hell good is a weight gainer shake that makes you gain the kind of weight you dont want??????


I make and design THE BEST!!! The products that work, do what they clam to do and I will not stoop to making cheap shit. Not now not ever!!

bro and im not bashin your products because im a firm believer in your hcgenerate, bridge, and the unleashed/post cycle combo. but ever since your company has got more big you have increased the prices by alot of all your products. one of the reasons i no longer buy them
 
bro and im not bashin your products because im a firm believer in your hcgenerate, bridge, and the unleashed/post cycle combo. but ever since your company has got more big you have increased the prices by alot of all your products. one of the reasons i no longer buy them

That's your choice. I won't bash you for it. Some of the products are simply very expensive to make. I suggest waiting for sales and getting discount codes. That would save a lot of money. Also, some products like UNLEASHED and POST CYCLE are not only incredibly reasonable but NTBM sells them at some of the best prices available.
 
I run my own business and Ive always said if price is the only complaint about me I am doing a great job.

If the quality is good, the service is good, the results are good, etc etc.. then I am very happy and so are all of my clients.

And not for nothing the latest comparison to serious mass.. a better value.. cmon that product is 81.9% SUGAR ok maltodextrin.. which is what $1 a pound.. so it has about 10lbs of sugar and 2lbs of protein.. yeah great value..

just another example.. Apple sells the most expensive products in every category they compete in.. yet they are the most profitable and most successful in each of those categories..

sorry for the rant..
 
Top Bottom