I wouldn't stock up your closets or anything but....it's priced about right ($ 7.33/pound). $8.00/pound seems to be the going rate for most protein powders sold wholesale in 2 pound containers. The only thing I think is b.s. is the fact that the more you buy (6 pounds vs 2 pounds) you should have saved more money(because you're buying in bulk) ya know??? Hope this helps.
I'd say "get it". It's priced about right.
Try the vanilla mixed with the chocolate---it's not a sugar-filled fat-ful Cookie Dogh Ice Cream Malt .....but it's pretty good.