I am so sick of spending a fortune on protein powders. I take 3-4 of these shakes a day, and regardless of whether it costs $2.50 a lb or $14.50 per lb, I get the same benefit. The main difference is the taste which I ruin with gplenish anyways. From now on, I am websurfing my way to savings.